Seafood Expo Eurasia’nın organizatörü SED FUARCILIK LIMITED ŞİRKETİ ve Su Ürünleri Üreticileri Merkez Birliği, yerel balıkçılık ve su ürünleri endüstrisinin desteklenmesinde işbirliği odaklı bir ortaklık kurdu.

Gerçekleşen bu işbirliği kapsamında, 2024 yılı içinde her iki taraf da birbirlerinin etkinliklerinde aktif olarak rol alacak. Seafood Expo Eurasia 2024 ve 9. Su Ürünleri Çalıştayı, ortak aktif çabaların ortak hedeflere ulaşma yolunda çarpan etkisi yaratmasını sağlayacak.

Su Ürünleri Çalıştayı 14-17 Şubat’ta Antalya’da, Seafood Expo Eurasia ise 15-17 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek. Etkinliklerin birbirini tamamlayarak Türkiye’de, Avrupa’da, Asya’da, Orta Doğu’da ve tüm dünyada su ürünleri sektörüne hem teorik hem de pratik destek sağlaması bekleniyor.

Bu ortaklığın, küresel su ürünleri topluluğu içinde sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etme taahhüdünü ifade ettiğine inanıyoruz. Etkinlik organizasyonundaki yeni girişimler, küresel balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliğinin tüm itici güçlerinin yanı sıra Türkiye’nin de güçlü yanlarını güçlendirecek ve büyümenin önündeki engelleri kaldıracaktır.

Seafood Expo fuarı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.